• Bílý jeřáb - čajovna jinak.

  Zapomeňte na temné prostředí plné kouře vodních dýmek. Prostředí čajovny Bílý jeřáb je zenově čisté, bez zbytečných rekvizit a artefaktů. V hlavní roli vystupují čaj, hosté a hostitelé. Interiér vymykající se zažité české představě čajovny, oceňují jak laici, tak profesionálové z řad architektů, umělců a designérů.

  Již v roce 2008 byl obchod Bílý jeřáb oceněn mj. první cenou za design interiéru v soutěži prodejna roku.

  Objevte i Vy kouzlo jednoduchosti čajovny Bílý jeřáb, oblíbeného místa setkávání v centru Prahy.

 • Bílý jeřáb - vždy to nejlepší.

  Nezáleží na tom, koupíte-li si levný čaj pro každodenní pití či osvěžení v práci, nebo drahý čaj pro sváteční chvíle a rituály. Každý rok pro Vás ochutnáváme desítky až stovky vzorků, abychom vybrali nejlepší čaje sezóny. S nákupem v čajovně Bílý jeřáb máte vždy zaručeno, že za své peníze dostanete maximální kvalitu v dané kategorii.

  Nikdy si nekoupíte čaj, který bychom s potěšením nevypili sami.

 • Znalosti a profesionalita.

  Přednostmi čajovny Bílý jeřáb jsou zkušenost, znalosti a profesionalita. Nejsme tvůrci čajových bájí, ani vypravěči dobrodružných cestovatelských příběhů. Svou energii věnujeme práci.

  Cestujeme, setkáváme se s čajovými mistry, rodinami a tradicemi. Snažíme se opravdu porozumět technologii, historii a kultuře čaje, která je pro Evropany jen těžko uchopitelná. Díky tomu můžeme nabízet stále lepší servis bez zbytečně teatrálních prvků. Přestože je náš každodenní život vyplněn spíše prací, než poezií, žádný ze zakladatelů či pracovníků Bílého jeřába nikdy neztratil to nejdůležitější, co s Vámi chceme sdílet:

  Lásku k práci - lásku k čaji.

 • Úcta k tradici a řemeslu.

  Nabídka čajovny Bílý jeřáb je tvořena převážně „vlastním“ sortimentem čaje, získaným přímo od pěstitelů, rodin a čajových mistrů, se kterými nás spojují nejen obchodní, ale i přátelské vazby. Bílý jeřáb spolupracuje hlavně s malými, avšak špičkovými dodavateli čaje, pro které není a nikdy nebyla měřítkem kvantita, ale především kvalita.

  Rodinná tradice, řemeslo a umění čaje předávané z generace na generaci je zdrojem naprosto ojedinělých čajů, za jejichž kvalitu se můžeme zaručit.

 • Dobrý čaj - dobré jídlo.

  Moderní vegetariánská a veganská kuchyně je nedílnou součástí čajovny Bílý jeřáb. Každý den nabízíme menu s čajem párovaným ke konkrétnímu jídlu. Pro potěšení Vašich chuťových buněk a ještě větší požitek z čaje pro Vás připravujeme i čajové sladkosti a dezerty. Vše domácí, z čerstvých kvalitních surovin a se snahou o maximálně šetrnou přípravu.

  Držíme se hesla Méně je více.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Dovolená

Milí přátelé.

Nebyli bychom to my, kdybychom neusoudili, že dovolená bude dobrá k úklidu, když už jsme v úklidu, nebyla by na škodu menší přestavba a když už jsme u toho, bude nejlepší radikální změna konceptu.

Pokud jste pravidelnými hosty, víte, že změny v Jeřábovi plánujeme již dlouho a příliš vás to nepřekvapí. Díky mnoha okolnostem se však daly všechny události do pohybu naráz, takže rychlostí změn jsme trochu překvapeni i my sami.

V současné době probíhají změny interiéru a během léta se můžete těšit na zbrusu nový koncept, který ale ustupuje od čajové ortodoxnosti, na jakou jste u nás zvyklí. Více zatím nechceme prozrazovat, ale mlsné jazýčky se mají na co těšit...

Pokud jste zarytí milovníci čaje a právě jste znervózněli, nezoufejte! Tento krok nám umožní věnovat se mnohem více čajovému klubu a dalším aktivitám, na které ve "starém" jeřábím shonu nebyl čas a podmínky, takže pro milovníky čaje bez kompromisu se rýsuje zářná budoucnost.

Rozhodli jsme se také využít prázdninový čas a po cca 17 letech si odpočinout a načerpat nové síly, takže nevylučujeme i nějakou menší výpravu do Asie.

Případné novinky hledejte na našem facebooku.

Těšíme se na vás!

 • Eshop.

  Eshop čajovny Bílý jeřáb je opět v provozu! Nový design stránek a ještě jednodušší systém nakupování jistě potěší všechny milovníky kvalitního čaje. Pokud z nějakého důvodu nemůžete navštívit čajovnu přímo, stačí kliknout ...
  Číst dál
 • Čajovna.

  Čajovna Bílý jeřáb sídlí na pražském Smíchově - centru levého břehu Vltavy. Najdete nás jen pár minut chůze od rušné křižovatky a Obchodního centra Nový Smíchov a stejně tak blízké Kinského zahrady, jež spojuje oblast Anděla
  Číst dál
 • Čajové služby.

  Bílý jeřáb nabízí nejen příjemné posezení a možnost nakoupit čaje a příslušenství, ale pořádá také přednášky a degustace pro veřejnost. Pro profesionály v čajovém oboru a gastronomii pak nabízíme školení a poradenskou činnost. Řízené čajové
  Číst dál
 • Ohlasy.

  Pokud Vás zajímají ohlasy médií a veřejnosti na čajovnu Bílý jeřáb, zde si můžete některé z nich prohlédnout. Za téměř desítku let trvání čajovny bylo reakcí relativně mnoho, systematicky je však archivujeme až v posledních
  Číst dál